Sara Errani: ena voditeljic italijanskega tenisa

Mlada italijanska teniška igralka Sara Errani je ena izmed voditeljev italijanskega ženskega tenisa. Svetla, lepa športnica se veseli svojih uspehov v samskih in dvojicah, bori se za naslove na glinastih igriščih in je lastnica kariernega grand slama.

Sara Errani - dekle iz Bologne

Mala Sarah se je rodila leta 1987 v Bologni. Njena mama, farmacevtka, in njen oče, ki sta se ukvarjala s posli, predvsem s prodajo zelenjave, nista imela ničesar s tenisom. Športom so dali otroke za splošni razvoj telesa, komaj predvidevali, da bo Sarah dosegla tako vrtoglave uspehe. Njen starejši brat Davide Errani je profesionalni nogometaš.

Sarah je tenis začela igrati pri petih letih, kasneje se je iz Italije preselila v Španijo, na slovito teniško akademijo v Valenciji, kjer so naenkrat igrali Anna Kournikova, Marat Safin, David Ferero in drugi legendarni tenisači.

Image

Sarah je novinarjem že večkrat priznala, da se počuti popolnoma srečno. To sijoče dekle ve, kako uživati ​​v vsem, kar počne. Je velika ljubiteljica nogometa, v prostem času rada lovi žogo. Kot večina teniških igralcev tudi ona odlično govori angleščino. Sara Errani, katere fotografija pogosto utripa na straneh italijanskega tiska, je priljubljena javnost.

Začetek kariere

Na WTA je debitirala pri 16 letih, prejela je posebno povabilo in se uvrstila v drugi krog na turnirju v Palermu leta 2003. Pred tem ji je uspelo doseči 32. mesto na lestvici mladincev, se med mladinci uvrstiti v četrtfinale OP Avstralije in osvojiti prve naslove. Uveljavila se je kot močan in trmast nasprotnik, toda po izgubi proti Palermu je trajalo nekaj več časa, da se je glasno izjasnila.

Image

Leta 2005 je Sarah Errani osvojila prvi profesionalni turnir, igrala z različnimi dekleti v paru in osvojila še tri naslove. Prvič v karieri ji je uspelo vstopiti v Top 400 najboljših tenisačic na svetu. Naslednje leto je svoje dosežke še okrepila in pridobila priložnost za udeležbo na glavnem žrebu turnirja iz serije WTA. Na drugem turnirju iste serije ji je uspelo priti v četrtfinale, kar je bil mlad športnik bleščeč rezultat. Trdno se je uvrstila v Top 200 tako v samskem kot v dvojcu.

Od leta 2007 se Sara Errani začne osredotočati na igranje na glinenih igriščih. To vodi v uspeh - ocena začne rasti, po enem letu pa športnica noče sodelovati na igrah nižje serije ITF, konec istega leta pa je postala 42. lopar sveta.

Leta 2009 je večkrat prišla do finala, a je bila vedno slabša od izkušenejših športnic. Hkrati je Errani odnesla dvojice, leta 2011 ji je uspelo celo priti v četrtfinale odprtega prvenstva Amerike.

Samski Dosežki

Najuspešnejša v karieri italijanske tenisačice je bila leta 2012, ko je postala zmagovalka številnih velikih turnirjev iz serije WTA in se končno uvrstila v elito svetovnega tenisa.

Naslove je osvojila v Acapulcu (ki bi ga pozneje imenoval najljubši turnir), v Palermu, Budimpešti in Barceloni. Poleg tega je že na prvem turnirju za Grand Slam, na Australian Open, uspela priti v četrtfinale. Končno ji je uspelo osvojiti tekme s predstavniki Top 10, preden je v najbolj trdovratnem boju vedno izgubila od eminentnih tekmecev. Po rezultatih leta se je Errani Sarah, katere tenis je bil vso sezono odlična, prvič v karieri uvrstila na zaključno prvenstvo WTA, v katerem sodelujejo najboljši športniki leta. Toda tam se je Sarah lahko dokazala.

Image

Naslednje leto je uspelo ponoviti uspeh v Acapulcu, na splošno pa je v karieri prišlo do upada. Na turnirjih za Grand Slam je Sarah uspela priti do drugega kroga, zadnje sezone pa ji niso prinesle velikih zmag in slavnih poraženih tekmecev.

Zmaga odličen par

Sarah Errani velja za eno najsvetlejših dvojic v seriji WTA. Večino svojih zmag je osvojila skupaj z italijanskim teniškim igralcem Roberta Vincijem, pa tudi z drugimi rojaki, med njimi tudi Flavia Penneta, dobro znano v teniškem svetu.

Image

Dvakrat zapored je Sarah v paru z Roberto postala najboljša teniška igralka konec leta v dvojicah. Glavne zmage so dosegli na glinenih igriščih in do zdaj ta tandem velja za skoraj nepremagljiv na glini. Skupaj so v različnih letih osvojili vse 4 turnirje za grand slam.