zvezdniki

Najboljši športniki Kazahstana preteklega leta 2017

Kazalo:

Ob koncu leta nekatere športne in informacijske publikacije opravijo anketo med svojimi bralci, da ugotovijo najboljše športnike v Kazahstanu. Kot rezultat, vsak portal predstavi svojo različico kategorij in nominacij. Prepoznavanje najboljših je postopek tekoče razprave. Zato naredimo lastno preiskavo, ki temelji na povprečni oceni vseh rezultatov. V tem članku smo zbrali najboljše športnike Kazahstana, katerih imena so zdaj uvrščena na svetovne športne lestvice.

1. mesto - Gennady Golovkin (boks): 75, 3% glasov

Leta 2017 je slavni kazahstanski športnik - boksar Gennady Golovkin (znan tudi pod vzdevkom Triple G) preživel samo 2 borbi. Prvi se je zgodil 18. marca proti Danielu Jacobsu za naslov prvaka v štirih kategorijah hkrati (IBF, WBA, WBO, WBC). V isti tekmi je bil odigran naslov super prvaka po poročanju revije The Ring. To je tudi pomemben dogodek. Gennady Golovkin je že prvak v vseh naštetih statusih. Kazahstanski boksar je zato le branil svoj naslov.

V Golovkinovi profesionalni karieri je bil ta boj prvi, kar zadeva dejstvo, da se je boksar boril v 12 krogih. Bilo je težko. Vendar je Gennady še enkrat dokazal premoč svetovnega prvaka v svoji težki kategoriji.

Druga tekma je bila 16. septembra 2017 proti mehiškemu Saulu Alvarezu. Na predvečer bitke so bili vsi svetovni mediji polni naslovov, da je bila bitka senzacionalna. Na kocki so bili vsi pasovi Gennadyja Golovkina. Sodniki so se odločili razglasiti žreb. To je povzročilo veliko polemike med strokovnjaki in ljubitelji boksa. Pred časom v karieri kazahstanske trojice G ni bilo opaziti nikogar.

Gennady Golovkin je preživel neverjetno uspešno leto in si zasluži prvo vrstico na lestvici najboljših športnikov v Kazahstanu.

2. mesto - Kairat Eraliev (boks): 7, 3% glasov

27-letni boksar Kairat Eraliev je na svetovnem prvenstvu v boksu v Hamburgu 2017 osvojil zlato medaljo, na azijskem prvenstvu v lahki kategoriji v Taškentu (do 56 kg) pa je osvojil tudi bron. Potem ko je v finalu premagal Američana, je Kairat Eraliev prinesel prvo zlato za svojo državo na svetovnem prvenstvu.

3. mesto - Akkurek Tanatarov (prosto rokoborba): 3, 7% glasov

Najboljše tri športnike Republike Kazahstan zapre Akkurek Tanator, ki mu je leta 2017 uspelo osvojiti zlato medaljo na azijskem prvenstvu in bronasto medaljo na svetovnem prvenstvu v težni kategoriji do 70 kg. Pred tem je športnik na olimpijskih igrah 2012 prejel bron. Neverjetno je, da so v našem vrhu vse nagrade prevzeli predstavniki borilnih veščin. Naključje? Komaj.

4. mesto - Meirambek Ainagulov (grško-rimsko rokoborba): 3, 1% glasov

Meirambek je avgusta 2017 postal vice prvak sveta v težki kategoriji do 59 kg (tekmovanja so bila v Parizu). Maja istega leta je grško-rimski borec osvojil srebrno medaljo na azijskem tekmovanju v New Delhiju.

Številni strokovnjaki so športniku napovedovali brezpogojno zmago na svetovnem prvenstvu v Parizu. Vendar se je izkazalo nekoliko drugače. Meirambek Ainagulov je mlada in perspektivna rokoborka. Zato je možno, da nas bo naslednje leto razveselil z velikimi zmagami.

5. mesto - Aleksej Lutsenko (kolesarjenje po avtocesti): 2, 7% glasov

Lani je profesionalni kazahstanski cestni dirkač Aleksej Lutsenko postal zlati odličnjak pete etape španske Vuelte, azijski prvak v Bahrajnu, tudi na enodnevni dirki Dwars vrata Vlaanderen (Nizozemska) je osvojil bron in slavil v peti etapi turneje po Almatyju (zmagal je 4-krat zapored) Impresiven rezultat Alekseja si vsekakor zasluži mesto višje. Toda kaj lahko storite, če v Kazahstanu kolesarjenje ni priljubljen šport.

6. mesto - Nikita Panasenko (kolesarska steza): 2, 6% glasov

Tem malo znanemu kazahstanskemu kolesarju je na etapah kolesarske steze svetovnega pokala uspelo osvojiti dve zlati medalji. Nikita Panasenko je navdušila oboževalce Kazahstana. To se je zgodilo, ko je strateško premagal svojega glavnega tekmeca - grškega kolesarja Kristosa Volikakisa in postal zlati odličnik. Ta človek je prihodnost kazahstanske kolesarske steze.