zvezdniki

Teniški igralec Kevin Anderson: biografija in športna kariera

Kazalo:

Kevin Anderson je znan južnoafriški teniški igralec. V svoji športni karieri mu je uspelo zmagati na številnih profesionalnih tekmovanjih, leta 2017 pa je postal finalist turnirja za Grand Slam.

Biografski podatki

Kevin Anderson se je rodil maja 1986 v Johannesburgu. Tenis je začel igrati pri šestih letih z mlajšim bratom Gregoryjem.

Nekaj ​​let pozneje se je Kevin preselil v ZDA, kjer ni samo tenis igral z lokalnimi mladinci, ampak je tudi dobil izobrazbo. Po diplomi na univerzi v Illinoisu je Anderson izbral kariero profesionalnega tenisača.

Prvi koraki v tenisu

Kevin Anderson je pri 18 letih prvič nastopil na seriji Futures Tournament v Gaboronu (Bocvana). In prvenec je bil preprosto fenomenalen - južnoafriški teniški igralec je zmagal na tem tekmovanju.

Skupno je v nizu futurisov teniški igralec Kevin Anderson osvojil dva turnirja in se še v petih uvrstil v finale. Na njegovem računu so tudi štirje naslovi na trdih platnicah v dvojicah.

Leta 2007 je Kevin Anderson prvič zmagal na Challengerju. Septembra je postal najboljši na trdnih platnicah New Orleansa.

V začetku prihodnjega leta se je Anderson prvič pomeril na turnirju Grand Slam turnirja Open Australian Open, kjer ni mogel prekoračiti prvega kroga. Nekaj ​​mesecev kasneje se je uvrstil v finale turnirja ATP. Ti uspehi so mu pomagali vstopiti v sto najboljših teniških igralcev na planetu.

V razvrstitvi dvojic je tudi Kevin opazno napredoval. To je prispevalo k zmagi na več Challengerjih. Ne zamudite Andersona in olimpijskih iger v Pekingu. 22-letni južnoafriški teniški igralec je v oceni samskih dosegel drugi krog, v dvojicah pa je izpadel v prvem.

Leta 2009 se je sreča le redko nasmehnila južnoafriškemu tenisaču. Na vseh prestižnih turnirjih je izpadel v prvem krogu ali v kvalifikacijah. Edina tolažba je bil zmagovani "Challenger" v San Remu (Italija). Ni presenetljivo, da je konec leta padel na 161 mesto v oceni Azijsko-pacifiške regije.

V letu 2010 se je uspešnost Kevina Andersona občutno izboljšala. Zmagal je na trdem igrišču Button Rougea. Na US Openu se je Andersonu uspelo prebiti v tretji krog tekmovanja. Na isti stopnji se je naselil na turnirju ATR v Torontu.

Prve zmage v profesionalni karieri

2011 je bila prelomna pot v karieri tenisača. Februarja je Kevin Anderson postal najboljši na igriščih svojega rodnega Johannesburga in prvič zmagovalec turnirja APR. To je pripomoglo k njegovemu hitremu dvigu ocene ATP. Poleg tega ponovi svoj lanski nastop na US Openu, doseže pa tudi četrtfinale v Miamiju. Anderson je sezono končal na 32. mestu lestvice najboljših tenisačev na planetu.

Naslednje leto se za Kevina ni začelo slabo. V Avstraliji je dosegel tretji krog, nato pa ta dosežek ponovil na igriščih Roland Garrosa. Zmagal je tudi na ATR turnirju v Delray Beachu (ZDA). Vendar so ti rezultati ostali najboljši za Andersona v tej sezoni.