zvezdniki

Švicarski teniški igralec Schnyder Patti: biografija, športna kariera, osebno življenje

Kazalo:

Anonim

Patti Schnyder, katere biografija je predstavljena v tem članku, je ena najbolj znanih švicarskih teniških igralk. Med športno kariero je postala zmagovalka številnih prestižnih turnirjev.

Prvi uspehi v velikem športu

Schneider Patti se je rodila decembra 1978 v Baslu. Pri štirinajstih letih je švicarski teniški igralec prvič sodeloval na turnirju ITF. Leta 1994 se je Patti Schnyder začela nenehno udeležiti profesionalnih tekmovanj, tudi v TOP-100 najboljših teniških igralcev na planetu.

1995 je za športnika prineslo prve resne dosežke. 14. maja se je uvrstila v finale turnirja ITF v slovaški Nitri, kjer je samozavestno premagala Čilenko Barbaro Castro v treh nizih. Teden dni kasneje je Schnyder Patti postal zmagovalec podobnih tekmovanj v Presovi. Tokrat Čehinja Jana Ondrouseova (6: 0, 6: 1) ni pustila priložnosti.

Image

Mesec dni pozneje je teniška igralka v svoji rodni švicarski deželi zmagala na naslednjem turnirju ITF v Curelli, septembra pa prišla do finala v Atenah. Istega leta je Schneider debitirala v Zürichu na tekmovanjih pod okriljem WTA. Uspešni nastopi so ji omogočili zaključek sezone na 152 vrstici ocene.

Leta 1996 je Patti Schnyder, tenis, za katerega ni bil le hobi, ampak tudi način za zaslužek, še naprej aktivno sodelovala na mednarodnih tekmovanjih. Aprila ji je uspelo priti do finala turnirja ITF v španski Murciji. Septembra je ta rezultat ponovila v Bratislavi. Teden dni kasneje je atletinja prvič v karieri prišla do finala WTA turnirja v Karlovih Varih (Češka), kjer je v treh nizih izgubila proti Belgijki Ruxandri Dragomir.

Istega leta je Schnyder Patti postala udeleženka olimpijskih iger v Atlanti, kjer je opravila svoje nastope v prvem krogu. Debitirala je tudi na turnirjih za Grand Slam. Na OP Avstralije se 18-letna atletinja ni mogla uvrstiti, a ji je uspelo prebiti v glavni žreb tekmovanja v Londonu in Parizu. Najvišja Schneiderjeva ocena leta 1996 je bila 58. mesto v samskem.

Vstop v svetovno elito tenisa

Leta 1997 je Schneider Patti ustvarila majhno senzacijo na igriščih Open Australian Open, ko se ji je uspelo prebiti v četrti krog tekmovanja. Poleg tega je v uvodni tekmi premagala Yves Mayorlija, ki je bil pod osmo številko. Uspešno gledano na različnih turnirjih se je teniška igralka do konca sezone dvignila na 26. mesto na svetovni lestvici.

Image

Naslednje leto je bilo eno najuspešnejših v celotni Schnyderjevi karieri. Sezono je začela z zmago na turnirju WTA v avstralskem Hobartu, mesec dni pozneje pa je v finalu podobnih tekmovanj v Hannovru v treh nizih premagala Čehinjo Yana Novotna. V maju Patti ni bilo enakovredno na glinenih igriščih Madrida, julija pa Avstrijki Mariji Linkovitsa in italijanskemu Palermu.

Nič manj uspešni so bili nastopi v dvojicah. V duetu z avstrijsko Barbaro je Shett Schnyder zmagal na turnirju WTA v Hamburgu, dosegel pa je tudi finale v Palermu in na otoku Amelia.

Ne brez uspeha na turnirjih za Grand Slam. Na igriščih, "Rolland Garros" in US Open, je Patti Schnyder prišla do četrtfinala. To ji je dalo pravico do udeležbe na Grand Slam Pokalu. Na tem turnirju je v tistem času v polfinalu premagala prvega loparja sveta Martina Hingisa, a je v odločilni tekmi izgubila proti slavni Venus Williams.

Športnica je avgusta 1998 zasedla rekord za svoje 11. mesto na svetovni lestvici v posamičnem izboru in tudi 29. v dvojicah.

Po sijajni sezoni, ki je bila preživeta v karieri švicarskega tenisača, je prišel določen padec. V naslednjih treh letih je Schnyder osvojil dva turnirja WTA v Gold Coast (Avstralija) in Pattaya (Tajska), prav tako pa je večkrat prišel do finala tako v posamičnem kot v dvojnem. Na turnirjih za Grand Slam Patti se ni uspelo prebiti v četrti krog.

Vrnitev zvezde

Od leta 2002 je Schnyder Patti začel dobivati ​​status zvezde v svetovnem športu. Švicarji so se z zmago v finalu super turnirja v Charlestonu in turnirju WTA v Zürichu spet uspeli prebiti v Top 20.

Image

Počasi dobiva obliko, Schneider se je leta 2005 spet glasno napovedal. Zmagala je na dveh turnirjih WTA, na treh pa prišla do finala. V tej sezoni se je Patty prvič v karieri uvrstila med najboljših 10 in zasedla 7. mesto.

Naslednje leto Schnyder ni mogla osvojiti niti enega prestižnega turnirja, a stalen zadetek v finalu in polfinalu ji je omogočil, da je obdržala dovoljenje za prebivanje pri desetih najboljših teniških igralkah na planetu.

Zaključek igralniške kariere

Po dveh briljantnih sezonah se je Patti Schnyder še naprej redno podajala v finale turnirja, vendar se je to dogajalo vedno manj. Na turnirjih za Grand Slam ji ni uspelo preseči četrtega kroga v posamičnem, nato pa četrtfinala v dvojicah.

Leta 2010 je Schneider začel zasledovati poškodbe: najprej so bile težave s stopalom, nato pa z ahilovo tetivo. Maja 2011 se je Patti odločila, da bo končala svojo igralniško kariero.

Štiri leta pozneje je Schneider znova začel govoriti na turnirjih ITF, saj je v dveh sezonah uspel dvakrat zmagati.

Nastopi švicarske reprezentance

Image

18-letna Patti Schnyder, katere dosežki so takrat govorili zanjo, je bila prvič povabljena, da brani čast svoje države na pokalu federacije leta 1996. S šestimi zmagami na sedmih tekmah je Švicarjem pomagala pri vzponu v drugo svetovno skupino.

Leto pozneje je skupaj z Martino Hingis Schnyder v odločilni tekmi premagal slovaški dvojnik Gabshudova-Zrubakova, nato pa sodeloval pri porazu argentinske ekipe. To je švicarskemu moštvu omogočilo vstop v elitno divizijo.

Leta 1998 sta Schnyder in Hingis z zmagami v pokalu federacije naredila majhen čudež in tako svojo ekipo pripeljala v finale, kjer sta izgubila proti Španiji.