zvezdniki

Ruska rokometašica Ekaterina Ilyina: biografija in osebno življenje

Kazalo:

Ekaterina Ilyina je rokometašica, ki igra v ruski ženski reprezentanci in rokometnem klubu Rostov-Don (Rostov na Donu) kot varovalka. Je svetovni prvak med mladinci. Kot del ruske rokometne reprezentance leta 2016 je na olimpijskih igrah v Riu de Janeiru osvojila zlato.

Otroštvo

Ekaterina Ilyina se je rodila v Togliattiju 7. marca 1991. V oddelek za rokomet sem se prišel pri osmih letih med študijem v šoli. V njihov razred je prišel trener in spregovoril o tem športu. Dekleta so se odločila, da gredo na trening. Katja, ki se je zaljubila v vzdušje moštvene igre, in še 5 deklet se je uvrstilo v odsek.

Po maturi v mladinski športni šoli Togliatti št. 2 je bil športnik v mladinski ekipi "Lada" - glavni klub v Togliattiju.

Catherine usoda bi lahko bila drugačna. Kot visoka in učinkovita punca je že kot najstnica pritegnila pozornost zaposlenih v manekenskih agencijah.

Prepričali so jo, da si je šport zamenjala za stopničke in fotografiranje, a Katya je bila vsestranska in kasneje svoje odločitve ni nikoli obžalovala. Navdušenje nad konkurenco jo je bolj pritegnilo.

Športna kariera

Športna biografija Ekaterine Ilyine se je začela v njenem rodnem kraju v rezervni ekipi "Lada". Pri 18 letih je bil preboj v glavno moštvo zaradi močne konkurence nerealen.

Aleksej Gumjanov, nekdanji trener Lade, je vodil nov kubanski klub v Krasnodarju in vanjo povabil Katjo. Po selitvi v drugo mesto je zasedla vodilno mesto v ženskem rokometu.

Potem ko se je čez nekaj časa vrnila v Togliatti, je Catherine z ekipo Lada osvojila pokal EHF - prvi pokal v svojem življenju. Z isto ekipo je na prvenstvu Rusije osvojila srebro, jaz pa sem želela postati prvakinja.

V mestu Rostov na Donu je bila organizirana ekipa pod vodstvom danskega trenerja Jana Leslieja "Rostov-Don" - resen projekt. Ilyina pride tja, zmaga na domačih tekmovanjih in sijajno nastopa v ligi prvakov.

V tekmi proti klubu Larvik iz Norveške je ekipa debitirala na mednarodnem prizorišču. Športniki so pod močnim vtisom sprva prestrašili, potem pa so samozavestno prevzeli vodstvo in uglasbili pravilen način.

In v prostem času in na spletnem mestu dekleta pokažejo združen timski duh.

Catherine Ilyina je pri 21 letih debitirala v reprezentanci. Skoraj takoj je osvojil svetovni pokal. In leta 2016 z ekipo Evgenija Trefilova v Rio de Janeiru - olimpijsko zlato.

Avgusta 2016 je bila na podelitvi olimpijskih športnikov v Kremlju odlikovana z redom prijateljstva. Prejela je tudi naziv zaslužene mojstre športa.