zvezdniki

Milana Dadasheva: rokovanje v prostem slogu kot življenjski slog

Kazalo:

Članek govori o zanimivi osebi iz sveta športa. Šport, ki ga je izbral Dasashev iz Milana, je prosto rokoborba. Državljanstvo je Dagestan, a dekle živi na ozemlju Ruske federacije. V letu 2016 je prvakinja Rusije v prostem rokovanju. Kljub tako mladosti je dekle mednarodnega razreda MC. Najbolj se počuti v kategoriji do 48 kg.

Dadasheva Milan (prosto rokoborba): biografija

Dadasheva Milan Kamilkhanovna se je rodila 20. februarja 1995 v Republiki Dagestan v mestu Izberbash. O kraju rojstva obstajajo še drugi podatki, ki pa niso potrjeni. Pozneje se je družina preselila v Mahačkalo, kjer se je začela športna pot deklice.

Milan je bil že od otroštva naklonjen borilnim veščinam, zato je športno pot v šoli začel z razredi v sekciji za judo. Ko je bila Dadasheva stara 15 let, torej leta 2010, je dobila povabilo na mestno prvenstvo v rokoborbi. Po zmagi na turnirju je deklica spoznala, da ji je boj bližje, in se odločila spremeniti v rokoborske nogavice. Tako se je v tem športu prižgala nova zvezda - Milan Dadashev. Borbe v prostem slogu so zanjo postale prizorišče, kjer se je večkrat lahko povzpela na stopničke.

Izbira v prid boju

Deklica je trenirala pod vodstvom legendarnega ruskega trenerja Kasuma Nasrudinova v otroški in mladinski športni šoli v Mahačkali. Po prehodu v šport za odrasle je Milan začel trenirati s Svetlano Grachevo. Ta trener je pomagal razkriti talent mladega športnika.

Milana Dadasheva (rokoborba v prostem slogu ni edino, kar dekle v življenju počne) je pri 21 letih uspela pridobiti dve visokošolski izobrazbi: na področju nacionalnega gospodarstva in fizične vzgoje.

Kariera Milana Dadasheva

Profesionalna kariera mladega športnika se je začela leta 2012, prvi uspehi pa dolgo niso prišli. Že februarja je Milan postal drugi na prestižnem turnirju Klippan Lady Open. April istega leta je postal neverjetno uspešen. Najprej je Dasasheva osvojila bron na turnirju v Orenburgu, nato pa je osvojila mladinsko prvenstvo Rusije. In kot rezultat - izziv mladinski reprezentanci države.

Konec maja je Milan prevzel zlato medaljo na mladinskem prvenstvu, ki je potekalo v turškem mestu Ankara. Športnik je v začetku poletja postal tretji na mladinskem evropskem prvenstvu v Zagrebu. Na naslednji uspeh smo morali čakati do leta 2013, ko je maja Milan Dadashev (borba v prostem slogu v kategoriji do 48 kg) postal prvi na letnem mladinskem turnirju po imenu Sirakov in Iliev, ki je potekal v bolgarskem mestu Varna.

In mesec pred tem je postala prvakinja Rusije na turnirju v Permu. Tudi maja 2013 je Dadaševa čakal še en uspeh - bron na tekmovanju v nemškem mestu Dormagen (v tolažitvenem finalu Milana je premagal kolegico v ruski reprezentanci - Ekaterino Polishchuk).

Toda Milano julija 2013 ni uspelo mladinskemu evropskemu prvenstvu, ki je potekalo v Skopju v Makedoniji. Športnik je zasedel sedmo mesto, boj je ustavil že v drugem krogu, potem ko je izgubil proti Nemki Catherine Henke. Leto 2013 se je za športnika končalo z grozno poškodbo - zlomom križnih ligamentov, kar je nakazovalo precej dolgo linijo okrevanja. Proces rehabilitacije je trajal približno dva meseca in pol, nakar se je športnik udeležil turnirja v Minsku, a nagrade ni prevzel. Milan je svojo naslednjo nagrado prejel na mladinskem svetovnem prvenstvu, tam je zasedel tretje mesto, izgubil pa je le od japonskega športnika Yu Miahara.

Uspeh in nagrade

2015 lahko varno dodamo v premoženje nadarjenega športnika. Milan je v začetku poletja na istanbulskem celinskem prvenstvu postal zmagovalec v svoji težni kategoriji. Dašaševa je avgusta na svetovnem mladinskem prvenstvu, ki je potekalo v brazilskem mestu Salvador, znova osvojila bron.

Leto 2016 za mladega športnika se je začelo s končnim tretjim mestom na prvenstvu za odrasle v Parizu. Milan je v začetku pomladi na evropskem prvenstvu med atleti do 23 let zasedel tretje mesto, kjer je v dramatičnem boju za bron dobila prednost nad evropsko prvakinjo med mladinkami Violetto Chirik.

Milan Dadashev, ki mu je rokovanje v prostem slogu postalo prioriteta v življenju, v začetku poletja tekmecem Rusije preprosto ni pustil nobene možnosti tekmecem. Vsi štirje slavni nasprotniki so bili na ramenih - to ni bilo mogoče imenovati kot senzacija, vendar so bili mnogi trenerji in strokovnjaki presenečeni nad tem, kar so videli.

Potem je postalo jasno, da je Milan glavni kandidat za potovanje na olimpijske igre v Braziliji, ki bo zastopal rusko ekipo rokoborcev v težni kategoriji do 48 kg. Dadaševa je bila julija 2016 uradno vključena v prijavo ruske olimpijske reprezentance. Po besedah ​​športnice same so bile to njene otroške sanje in zelo je vesela, da je dosegla svoj cilj.

Rezultati olimpijskih iger 2016: Milan Dadashev (prosto rokoborba)

Rio de Janeiro, prestižni olimpijski turnir - zdelo se je, da je izpolnjeno vse, česar si je športnica prizadevala v življenju. Ostalo je le osvojiti medaljo za rusko ekipo, a tega žal ni bilo mogoče storiti. Seveda se je vse začelo čudovito - v kvalifikacijah je Dadasheva zmagala korejsko atletinjo Kim Joon. Toda že v 1/8 finala jo je premagala Jelica Yankova, ki je zastopala bolgarsko ekipo.