zvezdniki

Alena Zavarzina: čudovit obraz ženskega deskanja na snegu

Kazalo:

Anonim

Alena Zavarzina je športnim navijačem splošno znana po odličnem nastopu na olimpijskih igrah v Sočiju, kjer je osvojila bronasto priznanje v deskanju na snegu. Vendar deklici niso prinesli le športni rezultati. Ljubezenska zgodba Američana Vick Wilde in Alena Zavarzina bi morda lahko služila kot zaplet za film. Navsezadnje se je po poroki z rusko lepotico zdelo, da je nekdanji "srednji kmet" pridobil krila in na zimskih olimpijskih igrah 2014 osvojil dve disciplini hkrati.

Začetek poti

Alena Zavarzina se je rodila leta 1989 v Novosibirsku. Dekličina pot do deskanja je bila dolga in vijugava. Najprej so starši hčerko predali ritmični gimnastiki, a so jo zaradi težav z inventarjem morali pobrati od tam. Druga Alina Kabajeva iz Alene ni delovala in začela je obiskovati bazen.

Image

Kljub temu je bila pozimi naklonjena novopečenemu športu - deskanju na snegu. Postopoma je Alenin hobi postal njena glavna športna disciplina, odrekla se je plavanju in se osredotočila na svojo najljubšo zabavo. Zavarzin je začel s spektakularno disciplino Big Air, nekakšno akrobacijo na deski. Leto kasneje ji je trener svetoval, naj se preusmeri na hitri deskanje na snegu, deklica pa je začela nastopati v paralelnem slalomu in deskanju na snegu.

Alena Zavarzina je pri sedemnajstih letih začela nastope na velikih tekmovanjih. Prvi mednarodni turnir zanjo je bil oder svetovnega pokala na Nizozemskem. Mlada športnica tukaj ni dosegla posebnih lovorik, a ni izgubila srca in je nadaljevala z delom na sebi.

Postopoma so se Alenine zadeve izboljšale, bila je ena od treh voditeljev mladinskega svetovnega prvenstva in evropskega pokala. Zavarzina je leta 2009 vzela srebro juniorskega svetovnega pokala in postala tudi druga v evropskem pokalu.

Odrasli zmagajo

Pred zimskimi olimpijskimi igrami 2010 v Vancouvru, rojena Novosibirska, je samozavestno povečala svoje športno vodstvo z zmago na svetovnem prvenstvu v ZDA, Kanadi in Evropi. Alena Zavarzina je veljala za upanje ruskega deskanja na snegu in mnogi so računali na dekliško medaljo.

Vendar je v Vancouvru vse šlo narobe. Začelo se je s tem, da je športnik skoraj zamujal na začetek kvalifikacij in povsem izgubil koncentracijo iz izkušenj. Alena je na cilj prišla šele sedemnajsta in v 1/8 finala ni bila izbrana.

Image

Mlade deskarke prvega neuspeha niso zlomile, pozabila je na neuspeh v Vancouvru in se začela pripravljati na naslednji olimpijski cikel. Leto pozneje je, senzacionalno za številne strokovnjake, zmagala na svetovnih prvenstvih in osvojila tekmovanja v paralelnem veleslalomu.

Od Sočija do Pyeongchang-a

Priprave na olimpijske igre 2014 so bile v zadnjem obdobju podmazane. Preden se je sezona začela, je Alena odkrila kilo hrbtenice, zaradi katere je morala prestati dolg potek zdravljenja. Deklici je komaj uspelo priti v formo za zimo, ko je na treningih 2 meseca pred začetkom največjih začetkov štiriletnega obdobja absurdno zlomil roko.

Alena Zavarzina po nekem čudežu uspe prestati operacijo in si povrne formo, trdno namerava nastopiti na domačih igrah. Ta odločitev se je izkazala za pravilno, med tekmovanjem se je vrtela skozi daljavo in si prislužila bronasto medaljo v disciplini paralelnega veleslaloma.

Po Sočiju se dekle ni umirilo, saj je na naslednjem olimpijskem ciklu osvojilo več nagrad na svetovnih prvenstvih. Najuspešnejša sezona zanjo je bila 2016/2017, kjer je prvič v karieri osvojila skupni uvrstitev svetovnega pokala v paralelnem veleslalomu.

Na veliko žalost vseh svojih številnih oboževalcev se Alena Zavarzina ni uspela izkazati na olimpijskih igrah v Pyeongchangu 2018. Kot ena izmed favoritov Iger se je ustavila korak stran od stopničke in zasedla žaljivo četrto mesto.